Česká hi-tech péče o pleť. Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 2 000 Kč / €80.

Pečujte o svou pleť chytře v létě i po celý rok

02

Pro péči o pleť během léta je důležitý komplexní přístup. Zásadní roli zde sice hrají přípravky s SPF ochranným faktorem proti UVA a UVB, ale tato ochrana nikdy úplně kompletní, navíc se ochranný film postupně vytrácí. Seznamte se s novými možnostmi, jak chránit kůži v létě.

Nepříznivý efekt UV na kůži

UV záření patří k nejvýznamnějším environmentálním faktorům, které negativně působí na naši kůži. Krátkovlnné, vysokoenergetické UVB proniká primárně do epidermis, kde způsobuje nebezpečné zlomy DNA, které mohou vést ke karcinogenezi. Z tohoto důvodu je UVB zároveň nejsilnějším přirozeným stimulátorem tvorby kožního pigmentu melaninu, který slouží právě k ochraně buněčné DNA. UVA je sice v tomto směru méně škodlivé, na druhou stranu však proniká hlouběji až do dermis, kde poškozuje extracelulární matrix včetně kolagenních a elastických vláken. Tímto způsobem zásadně přispívá ke stárnutí kůže zvanému jako fotostárnutí vyznačující se ztrátou elasticity a tvorbou hlubokých vrásek.

Jedním z klíčových mechanismů účinku obou typů UV záření je tvorba vysoce reaktivních kyslíkových radikálů poškozujících proteiny, lipidy i DNA. Tímto způsobem vzniká v kožních buňkách oxidační stres vedoucí ke snížení schopnosti produkovat důležité strukturní komponenty kůže včetně kolagenu. Dochází také k rozvoji prozánětlivých procesů.
 
Před slunečním stresem je důležité se chránit přípravky s ochranným faktorem proti UVA a UVB, ale žádná jednotlivá ochrana není 100%.

Přidejte k ochrannému faktoru naše séra NANO nebo CROSSLINKED, která působí na více úrovních

  • Pro neutralizaci vznikajících volných kyslíkových radikálů slouží antioxidanty, z nichž vitamin C patří k těm nejúčinnějším. Jedná se však pouze o pasivní formu ochrany, kdy v okamžiku vyčerpání vitaminu C kůže není dostatečně chráněna.

 

  • Proto byl vyvinut biologicky aktivní peptid Clodessine, krátký fragment přirozeného lidského proteinu klotho. Clodessine, stejně jako celý protein klotho, aktivuje v buňkách obranné mechanismy a stimuluje produkci antioxidačních enzymů. Tímto způsobem jsou samotné kožní buňky schopné účinně a dlouhodobě likvidovat reaktivní kyslíkové radikály a bojovat tak aktivně proti oxidačnímu stresu.

 

  • I přes veškerou snahu však obvykle k poškození buněčných struktur dochází a jejich obnově potom napomáhá Recelline. Tento peptid v buňkách aktivuje drobné útvary zvané proteasomy, které degradují poškozené proteiny, brání tak jejich akumulaci a napomáhají naopak syntéze nových, funkčních proteinů a opravuje poškozenou DNA.

 

  • Pro doplnění další úrovně ochrany kůže před UV související s prozánětlivou reakcí slouží panthenol s výraznými protizánětlivými a zklidňujícími účinky.

Úplně nový způsob ochrany a regenerace aktivuje přirozené procesy kůže a je tedy lidskému tělu vlastní.