Česká hi-tech péče o pleť. Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 2 000 Kč

Aktivní látky

Ingredients

Složení kosmetických produktů IUVENIO je srozumitelné. Většinu použitých ingrediencí tvoří aktivní látky, jejichž účinnost je podpořena inovativním transportním systémem. Poznejte všechny naše klíčové aktivní látky.

NÍZKOMOLEKULÁRNÍ KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová, použitá v naší nanovlákenné kosmetice, je nízkomolekulární (<150 kDa). Kyselina hyaluronová s tak nízkou molekulovou hmotností je biologicky aktivní látkou, narozdíl od běžně používané kyseliny hyaluronové s vyšší molekulovou hmotností. Proniká hluboko do kůže, a to až k dermis, kde se váže na receptory kožních buněk. Stimuluje kožní buňky, které zvýší syntézu kolagenu a vlastní kyseliny hyaluronové, které tvoří mezibuněčnou hmotu (extracelulární matrix), a snižuje produkci enzymů, které ji degradují. Zabraňuje také tvorbě zánětlivých molekul, což vede k zklidňujícímu účinku. V našich nanovlákenné kosmetice nízkomolekulární kyselina hyaluronová funguje také transportním systémem pro další aktivní látky a zlepšují jejich vstřebávání do pokožky.

PRODUKTY

FRESH
FRESH
NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED

PEPTID CLODESSINE

Peptid Clodessine je aktivní částí proteinu dlouhověkosti klotho, který působí proti stárnutí. Lidé s vyšší hladinou klotho žijí déle, jsou méně nemocní a trpí méně kognitivními poruchami. Klotho je přirozeně produkován lidským tělem, s přibývajícím věkem ale jeho produkce klesá. Nedostatek klotho se projevuje např. atrofií kůže, drsnou, vrásčitou a méně elastickou kůží nebo poruchami pigmentace. Clodessine zvyšuje přirozené obranné a detoxikační mechanismy kožních buněk a oddaluje jejich stárnutí (senescenci).

PRODUKTY

NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED

PEPTID RECELLINE

Peptid Recelline aktivuje proteasomy v kožních buňkách. Proteasomy degradují poškozené nebo nefunkční proteiny a umožňují tak jejich recyklaci. Za objev proteazomální degradace proteinů byla v roce 2004 dokonce udělena Nobelova cena. Množství proteasomů v buňkách i jejich aktivita se s přibývajícím věkem snižuje. Důsledkem nižší aktivity proteasomů je akumulace poškozených nebo nefunkčních proteinů, např. vlivem působení reaktivních forem kyslíku (ROS), vedoucí k narušení důležitých buněčných procesů (oprava DNA, proliferace), předčasnému stárnutí kožních buněk (senescence) apod. Recelline zvyšuje míru obnovování proteinů (snižuje akumulaci poškozených nebo nefunkčních proteinů, podporuje syntézu nových funkčních proteinů), zvyšuje odolnost proti oxidačnímu stresu a inhibuje předčasné stárnutí kožních buněk (senescenci).

PRODUKTY

NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED

GLUTAPROL

Většina prokolagenových produktů na trhu se zaměřuje na ochranu již syntetizovaného kolagenu před enzymatickou degradací. Ve stárnoucí kůži je však vyšší stupeň syntézy neúplného kolagenu, který musí být okamžitě odbourán, čímž se sníží účinnost jeho syntézy. To je spojeno se skutečností, že s věkem je celkově špatně kontrolovatelný pokles jeho syntézy. Výsledkem je zvrásněná, pokleslá kůže. Glutaprol je esterifikovaná forma a-ketoglutarátu, který je přirozeným kofaktorem při hydroxylaci prolinu v buňce. Prolin je klíčovou složkou kolagenových vláken a jeho dostatečná hydroxylace je nezbytná pro úspěšné dokončení syntézy a následné správné konformační uspořádání celého kolagenového vlákna.

PRODUKTY

Vital
VITAL

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Je součástí mezibuněčné hmoty (extracelulární matrix / ECM) mnoha tkání, včetně kůže. V kůži se nachází hlavně v dermis, v menším množství i v epidermis. Váže významně vodu, pojme přibližně tisícinásobek své hmotnosti. Během stárnutí ubývá, důsledkem je dehydratace kůže, atrofie, ztráta elasticity a vrásky. Tvoří film na kůži. Vypíná kůži, redukuje vrásky. Zlepšuje kožní bariéru a hydrataci kůže.

PRODUKTY

Urban
URBAN

NIACINAMID

Vitamín B3, známý také jako niacimid, zabraňuje ztrátě vody a uchovává vlhkost pleti. Má také příznivý vliv na produkci keratinu, viditelně zmenšuje rozšířené póry a pokud jde o stárnutí, tak zlepšuje strukturu povrchu pleti a zjemňuje jemné linky a vrásky a přirozeně rozjasňuje pleť.

PRODUKTY

NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED

VITAMIN C

Vitamin C podporuje produkci kolagenu, který má potenciál zahušťovat dermis, vyhlazuje jemné vrásky a je nezbytný pro pevnou a mladistvou pokožku. Kromě toho je vitamin C antioxidant, což znamená, že chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály způsobenými UV zářením. Rovněž inhibuje produkci melaninu v kůži a pomáhá zesvětlovat hyperpigmentaci i stařecké skvrny, vyrovnává tón pleti a rozzáří ji. Vitamin C pomáhá opravit poškození pleti a ztrátu kolagenu způsobené slunečním záření tím, že podpoří zdravý životní cyklus buněk a jejich regeneraci.

PRODUKTY

NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED

VITAMIN E

Vitamin E pomáhá podporovat imunitní systém, funkci buněk a zdravou pleť. Je to antioxidant, díky čemuž je účinný v boji s volnými radikály produkovaných metabolismem potravin a s toxiny z životního prostředí.

PRODUKTY

Urban
URBAN
NANO
NANO
CROSSLINKED
CROSSLINKED
Vital
VITAL

PANTHENOL

Panthenol je alkoholový analog kyseliny pantotenové, známý také jako provitamin B5. V kosmetických přípravcích je panthenol využíván k hydrataci pleti. Má také změkčující a zklidňující účinky. Pomáhá pleti vytvářet ochrannou bariéru proti ztrátě vody i podráždění. Má protizánětlivé vlastnosti a podílí se na aktivaci proliferace buněk, které jsou důležité pro hojení ran a obnovení funkce kožní bariéry. Panthenol je obecně vhodný pro všechny typy pleti, zejména pro suchou nebo šupinatou pokožkou. Bylo zjištěno, že kombinací panthenolu a kyseliny hyaluronové je možno dosáhnout hydratace ještě hlubších vrstev kůže, a to pro všechny typy pleti.

PRODUKTY

Urban
URBAN
FRESH
FRESH
NANO
NANO

BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambucké máslo je plné vitamínů a esenciálních mastných kyselin, takže je ideální pro ochranu před UV zářením a pro produkci kolagenu.Dobře proniká do pokožky, díky vysokému obsahu tuku – 60 %. Bambucké máslo dodává pokožce vlhkost a zpomaluje její stárnutí. Bambucké máslo poskytuje pleti účinnou hydrataci, navíc obsahuje spoustu vitamínu A a vitamínu E, které chrání buňky před volnými radikály.

PRODUKTY

Vital
VITAL